Albin Kurti – medieve: ”Për besë më duhet të shkojë, jam vonuar”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot pas homazheve që bëri te Pllaka Përkujtimote për nder të Mon Balajt dhe Arben Xheladini, i pyetur nga gazetarët për takimin e nesërm që do ta zhvillojë në Tiranë me kryeministrin Edi Rama, Kurti është përgjigjur shkurtë ‘’Për besë më duhet të shkojë, jam vonuar’’.

Gjatë ditës së sotme Kurti ka dhënë disa detaje për vizitën zyrtare që do ta zhvillojë gjatë ditës së nesërme në Tiranë.

Kurti do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, kryeparlamentarin Gramoz Ruçin, Erion Veliajn dhe Bashën ka shkruar EO.

Ai tha se do të ketë diskutime jo vetëm për Kosovën, por edhe për Ballkanin Perëndimor.

“Për besë po më duhet të shkojë më shpejtë sepse jam vonu”, ka thënë Kurti duke u larguar me shpejtësi nga homazhet.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT