Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka takuar sot nënkryetaren e LDK-së, Vjosa Osmani.

Kurti përmes një shkrimi në Facebook ka njoftuar se me Osmanin ka biseduar për përgatitjet për qeverisjen e re dhe sfidat që i presin, shkruan Reporteri.net

“Bashkë me Vjosën biseduam sot për përgatitjet për qeverisjen e re dhe sfidat që na presin. Kosova do të dalë nga kriza dhe do të përparojë. Bashkëpunimi ynë është përkushtimi ynë. Qëllimet e mira dhe punët e mbara janë përgjegjësi e jona ndaj qytetarëve të Republikës dhe institucioneve të shtetit”, ka shkruar Kurti.

Kujtojmë se ky është takimi i dytë mes Kurtit e Osmanit që nga përfundimi i zgjedhjeve.