Aksion simbolik para Qeverisë kundër murit në Veri (Foto)

Para objektit të Qeverisë është duke u zhvilluar një aksion simbolik për të kundërshtuar ndërtimin e murit në veri të Mitrovicës.

Aksioni i Inicativës Qytetare për Veprim me aksion simbolik ia kanë kujtuar Qeverisë edhe dështimet e tyre, të cilat i kanë renditur në një pllakatë, raporton lajmi.net.

Ndërkaq kanë vendosur edhe një muri dhe dy pula, njërën me emrin e ministres për Dialog Edita Tahirit dhe tjetra me emër të kryeministrit Isa Mustafes, ndërsa qurani sipas tyre është Agim Bahtiri.

15666122_1358954010822510_1489922892_n15673121_1358950524156192_271486651_n 15673184_1358952300822681_1463736532_n
15592467_1358953644155880_47577281_n-copy

- Advertisement -

MË TË FUNDIT