Aksion i gjerë Policor, kërkohet edhe Azem Syla

KALLXO.com mëson se EULEX tashmë ka trokitur në derën e shtëpisë ku banon Azem Syla por për shkak se ai nuk ndodhet në shtëpi i ka lënë një ftesë për t’u paraqitur dhe për t’u intervistuar.

Aksioni i bastisjeve është zgjeruar edhe në lagjen Pejton të Prishtinës ku është bastisur shtëpia Arton V., një ish shofer i PDK-së.

Burime nga EULEX bëjnë të ditur se bëhet fjalë për një rast në të cilin janë 40 të dyshuar ndërsa do të bastisen 42 lokacione në vende të ndryshme të Kosovës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT