Një aksident trafiku në mes dy veturave ka ndodhur të shtunën në rrugën Sallagrazhdë-Grejkoc, në Suharekë, ku si pasojë lëndime trupore pësojnë dy vozitësit dhe katër pasagjere.

Sipas Policisë, të lënduarit kanë marrë trajtim mjekësor e më pas lirohen nga qendra shëndetësore-Suharekë.

Nuk raportohet për të arrestuar. Ndërsa, rasti është iniciuar dhe mbetet nën hetime.

Ndërkaq në periudhën janar-prill, si pasojë e lëndimeve të marra në aksidente, kanë humbur jetën 27 persona, shkruan Gazeta Express