Aksident në Polac të Skenderajt, katër persona të lënduar, policia del me raport mbi aksidentin

Siç kishte raportuar ditën e djeshme portali Drenica Press, lidhur me aksidentin e komunikacionit në fshatin Polac të Skenderajt, ku katër veta mbetën të lënduar. Ndërkaq për tretman mjekësorë është dashur të tranpostohen me urgjenncë drejt Spitalit të Mitrovicës, përcjellë Drenica Press.

Policia e Kosovës lidhur me këtë aksident thotë se” . Ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime ku të përfshira kanë qenë dy automjete me targa vendore dhe me drejtues kosovarë. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar katër persona të cilët ishin në vetura. Te lënduarit kanë pranuar trajtim mjekësor në QKMF Skenderaj e më pas në emergjencën  e spitalit të Mitrovicës.”/DRENICA PRESS/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT