Aksident në Mitrovicë, makina godet biçiklistin dhe pëson lëndime të rënda

 Në Mitrovicë mësohet se ka ndodhur një aksident komunikacioni në. Ku në këtë aksident një makinë ka goditur një person tek po ngiste biçikletën. Lëndime të rënda trupore në këtë aksident ka marrë viktima që ngiste biçikletën dhe i njejti është dërguar për ndihmë mjekësore në QKUK Prishtinë. Ndëkaq ngasesi i makinës është arrestuar nga policia.

Kjo ngjarje ka ndordhur në rrugën e ” Ulqinit” ku sipas Sipas Policisë së Kosovës raportohet për një aksident trafiku në mes të një automjeti VW Golf që drejtohej nga i dyshuari mashkull K-Shqiptar dhe një biçiklete që drejtohej nga viktima mashkull K-Shqiptar. Deri tek aksidenti ka ardhur nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës nga i dyshuar i cili me veturën që ishte duke drejtuar e godet biçikletën. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar viktima dhe i njëjti është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT