Aksident në Broboniq, rrokulliset me traktor bie nën rrugë, dy të lënduar rëndë

Sipas Policisë së Kosovës në fshatin  Broboniq të komunës së  Mitrovicë 11.04.2015-18:30.Raportohet se ngasësi mashkull K-Shqiptar derisa ishte duke lëvizur me automjetin Traktor pa targa ,nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës , humb kontrollin dhe del jashtë rrugës ku edhe  rrokulliset. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar ngasësi dhe një  pasagjer meshkuj K-Shqiptar të cilët janë dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësorë./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT