Një aksident trafiku ka ndodhur rreth orës 13:45, në lagjen “Dardania” në Prishtinë.

Në këtë aksident ishin të përshira dy vetura, ndërsa mbetën të lënduar tre persona.

Lajmin e konfirmoi për lajmi.net, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 13:45, është raportuar për një aksident trafiku në lagjen “Dardania” në Prishtinë. Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë dy vetura, ndër kaq janë dërguar në QKUK, për trajtim mjekësor tre persona të lënduar”, tha Borovci.

Njësia rajonale e trafikut kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij aksidenti.