Aksident me 8 persona të lënduar në rrugën Pejë-Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Dollc të Klinës në mëngjesin e sotëm.

Në lidhje me këtë, Indeksonline ka kontaktuar zëdhënësin e Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Rreth ores 10:35, patrulla e trafikut rajonal e cila është në magjistralen Pejë-Prishtinë është njoftuar për një aksidnet mes dy veturave, një kombi dhe një veture. Si pasojë e aksidentit tetë persona kanë pësuar lëndime, që duken serioze, dhe të gjithë janë duke u trajtuar në emergjencën e spitalit rajonal të Pejës. Në vend të ngjarjes kanë dalur hetuesit e trafikut rajonal ku janë duke e trajtuar rastin”, u shprehë ai.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT