Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve që ka ndodhur dje në Mitrovicë, njofton Klan Kosova.

Policia njofton se si pasojë e aksidentit përveç dëmeve materiale, lëndime trupore ka pësuar drejtuesi i automjetit mashkull si dhe tre pasagjerë.

Të lënduarit kanë marrë tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicës.