Aksident i rëndë, vetura mbyti një 4-vjeçar në fshatin Carrallukë të Malishevës

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në fshatin Carrallukë të Malishevës, ku ka mbetur i vdekur një 4-vjeçar.

Sipas policisë, fëmiiju është dërguar pa shenja jete në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Malishevë.

Rastin e ka konfirmuar për Reporteri.net Policia e Gjakovës.

“Ju informoj se rreth orës 13:30 jemi informuar se në fshatin Carrakallukë në rrugën rajonale ka ndodhur një aksident trafiku (goditje e këmbësorit), këmbësori (fëmijë-rreth 4 vjeçar) është dërguar në QKMF-Malishevë dhe sipas mjekut kujdestar fëmiju është pa shenja jete”, ka thënë Nysret Gjurkaj zëdhënës i Policisë për rajonin e Gjakovës.

I dyshuari është identifikuar dhe shoqëruar pranë stacionit policor në Malishevë, ndërsa njësitet patrulluese janë në vendin e ngjarjes.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT