Aksident i rëndë në Greqi, vdes shqiptarja dhe vajza e saj 2 vjeçare

Një aksident tragjik ndodhi dje pasdite në Kretë të Greqisë, ku një automjet që drejtohej nga një person me origjinë shqiptare u përplas me një makinë të një fabrike vaji dhe më pas doli nga rruga.

Për pasojë humbën jetë një efektive policie 38-vjeçare dhe vajza e saj 2-vjeçare.

Ato kishin qenë për vizitë te babai i 38-vjeçares, ndërkohë që ngjarja ndodhi shumë pranë shtëpisë së këtij të fundit.

Në makinën ku udhëtonin dy viktimat ishte edhe një tjetër pasagjer me origjinë aziatike.

Mediat greke kanë publikuar edhe pamjet e frikshme nga aksidenti tragjik i pasdites së sotme.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT