Agim Veliu nuk e duron zgjedhjen e Vjosa Osmanit kryeparlamentare

Kuvendi i Kosovës e ka votuar Vjosa Osmanin për kryeparlamentare të Kosovës.

Me 65 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim ajo është zgjedhur në këtë post.

Por, ajo që është interesante është mospjesemarrja në seancë e Agim Veliut, rivalit kryesor të Osmanit.

Agim Veliu nuk ka qëndruar në seancë për ta votuar Osmanin si kryeparlamentare duke e thelluar edhe më shumë përçarjen e brendshme brenda LDK-së.

Agim Veliu nga tani nuk do të jetë më kryetar i Podujevës pasi ka vendosur të jetë ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratës. /Ballkani.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT