Ademi: Ndjehem i tmerruar

 

Kapiteni i Dinamo Zagrebit, Arijan Ademi është dënuar me katër vite pezullim nga UEFA pasi ka rezultuar pozitiv në testet antidoping.

Ademi ka thënë pas këtij vendim se ndihet i tmerruar dhe se nuk është fajtor për atë që është dënuar.

“Unë e kam të vështirë për ta përshkruar me fjalë sesi ndjehem tani. Unë nuk jam fajtor, unë e di që nuk ka bërë gabim, dhe kam marrë një dënim drastik. Ndjehem i tmerruar”, ka deklaruar Ademi.

Ademi do ta apeloj vendim në UEFA, me shpresën për ta zbutur shkallën e dënimit./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT