AAK publikon dëshmitë: Ky është sipas tyre raporti i Policisë ku ishte zënë Albin Kurti me njerëz të BIA’s serbe

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadrijaj, ka publikuar një fotografi, ku pretendon se është raporti i Policisë, për zënien e kryeministrit aktual Albin Kurti, me dy zyrtarë të BIA’s serbe, siç e akuzoi mbrëmë kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, shkruan Gazeta Metro.

Me anë të një postimi në Facebook, Kadrijaj ka postuar një dokument fotografi dhe ka pyetur: Albin Kurti çka është kjo?!

Në anën tjetër, Ramush Haradinaj deklaroi mbrëmë se Kurti ishte zënë me dy zyrtarë të BIA-s serbe, diku rreth vitit 2003-2004 në një fshat të Lipjanit.
Postimin e plotë të deputetes Kadriaj e keni më poshtë.

/gazetametro.net