A u trukua ndeshja Galatasaray-Genclerbirigi (video)

 

Tronditet sërish futbolli turk. Federata turke ka nisur hetimet pas fitores së Galatasay-it me rezultatin 1-0 ndaj Genclerbirligi.
Mesfushori Ëesley Sneijder shënoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 67-të, duke i dhuruar skuadrës së tij 3 pikë shumë të rëndësishme.
Gjithsesi nga pamjet duket që portieri i Genclerbirligim Ferhat Kaplan, ka tërhequr dorën në momentin e goditjes duke mos dashur ta pres. Në Turqi janë të bindur se kjo ka qenë një ndeshje e trukuar. Gjithsesi ju mund ta gjykoni vet dhe nga pamjet.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT