A u luajt dje edhe fati i zgjedhjeve presidenciale në Barcelonë?

 

Në muajin korrik do të votohet për presidentin e skuadrës së Barcelonës dhe dy kandidatët kryesor janë presidenti aktual Josep Maria Bartomeu dhe ish-presidenti Juan Laporta.
Bartomeu ka premtuar se me Luis Enriken do të vazhdoj rrugën e sukseseve duke pushuar edhe një herë Evropën.
Kurse Laporta ka premtuar rikthimin e Pep Guardiolës në krye të Barcelonës për ta bërë edhe një herë Barcen e pamposhtur si në kohen kur ai ishte president.
Por dje Enrike mposhti Guardiolën dhe kështu e bëri të “panevojshëm” rikthimin e Guardiolës në Camp Nou, dhe në këtë mënyrë premtimin më të madh të Laportësë e bëri të “pavlefshëm”.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT