Sevdai Radogoshi, i njohur nga publiku si Qumili, është aktiv masivisht që nga vitet e 80-ta në botën e humorit, shkruan “Kosovarja”.

Ai i ka dhënë shumë humorit në vend dhe publiku ka qeshur e vazhdon të qesh me personazhet dhe batutat e tij.

Ne skeçet e humoristit nga Gjakova, kanë luajtur suksesshëm edhe vajzat e tij, Zana e Yllka, ndërkaq djali, Bimi, edhe më tej është pjesë kyqe e projekteve të të atit, shkruan “Kosovarja”.

A ju kujtohet vajza këngëtare e Sevdaiut? Quhej Dafina dhe muzika i ecte mirë, por që kur u martua u largua nga skena muzikore.

Ajo bashkë me familjen jetojnë larg vendlindjes.