A gaboi Van Gal që e largoi Walbeck për Falcaon?

 

Luis Van Gal me ardhjen e tij në “Old Traford” vuri dorën e tij edhe në shit-blerjet. Por pas 6 muajsh, hoalndezi duket se ka gabuar kur largoi nga skuadra Dany Ëelbeck dhe në vend të tij transferoi Radamel Falcaon.
Deri më tani në këtë kampionat Falcao ka zhvilluar 20 ndeshje duke shënuar vetëm 4 gola. Kurse Welbeck në 30 ndeshje ka shënuar 8 gola.
I pyetur nëse ndjen keqardhje për largimin e Welbeck për t’i bërë vend Falcaos.
“Ai (Falcao) ka shënuar katër gola, kishte tre apo katër asistime dhe është stimulus për lojtarët e tjerë”, ka thënë Van Gal.
Falcao ende nuk e ka të digurtë qëndrimin e tij në “Old Traford”. Është i huazuar deri në qershor nga Monaco, dhe United ende nuk ka vendosur për të ardhmen e kolumbianit.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT