A e dëshpëroj Drenasi PDK-në, përgjigjet Memli Krasniqi (Video)

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh edhe ministër i Bujqësisë në Qeverinë Mustafa, Memli Krasniqi, në emisionin Komitet të Gazetës Express ka fol për probleme të ndryshme shoqërore dhe politike.

Ndër të tjera Memli Krasniqi ka fol edhe për zgjedhjet e zakonshme në Komunën e Drenasit, ku kandidati i PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovci, do të shkojnë në balotazh me kandidatin e NISMA-së, Isa Xhemajlaj.

Në pyetjen e gazetarit se a u dëshpëruat për Drenasin, nënkryetari i PDK-së u përgjigj se nuk është dëshpërues, por befasuese, dhe se personalisht nuk ka besuar se do të shkojnë në balotazh, duke theksuar se mund të jetë një keqkalkulim i PDK-së. Krasniqi përmendur disa argumente të cilat kanë ardh deri te balotazhi. Për më shumë mund të ndiqni videon më poshtë nga minuta 58’.