A do të jetë iPhone 7 modeli më i hollë nga Apple ? (Video)

Pas sukseseve të fundit të kompanisë Apple, me modelin iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus, kompania është duke planifikuar që të nxjerr në treg modelin më të ri iPhone 7, megjithëse ende nuk ka të dhëna se kur do të vije në treg ky model.

Lidhur me këtë model, kanë filluar të qarkullojnë zërat se iPhone 7 do të vjen me ekran 5.7 inç dhe mbështet një rezolucion 1920 x 1080p, do të jetë më i hollë se iPhone 6, duke u bërë kështu telefoni më i hollë nga Apple.

Se si do të duket dhe çfarë risish do të na sjell Apple me këtë model, mbete të shihet në ditët në vazhdim.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT