9 raste të reja në Skenderaj, janë nga këto fshatra

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.831 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 707 raste pozitive.

Nga komuna e Skenderajt janë 9 raste.

Pesë raste në Skenderaj dhe nga një rast në Kopiliq të Epërm, Makërmal, Polac dhe Tushilë./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT