8 raste të reja me koronavirus në Drenas, janë me këto lokacione

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.287 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 309 raste pozitive.

Në Komunën e Drenasit janë regjistruar 8 raste të reja me këto lokacione:
Arllat 2
Domanek 2
Drenas 3
Sankoc 1.

DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT