8 raste me koronavirus në Skenderaj, janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.444 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 565 raste pozitive.

Në mesin e tyre, 8 raste të reja me koronavirus janë nga komuna e Skenderajt.

Rastet e fundit janë me këto lokacione: Skenderaj 7, Rezallë 1. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT