7 raste të reja me koronavirus në Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.926 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 342 raste pozitive.

Në mesin 342 rasteve, 7 janë nga komuna e Skenderajt, transmeton drenicapress.info

Rastet e reja janë nga këto vende:
2 në Polac
1 një Prekaz të Epërm
3 në Skenderaj
1 në Qirez.

DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT