7 raste të reja me koronavirus në Drenas dhe 1 në Skenderaj

Edhe 418 raste të reja me koronavirus janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, shkruan DrenicaPress.

Në njoftimin e IKSHPK-së bëhet e ditur se në 24 orët e fundit janë shëruar gjithsej 67 të infektuar me COVID-19.

Sipas njoftimit të IKSHPK-së në komunën e Skenderajt është regjistruar vetë një rast i ri, me lokacion në qytet, ndërsa në komunën e Drenasit janë shënu 7 raste të reja.

Të infektuarit nga komuna e Drenasit janë: 1 rast i ri në fshatin Baicë, 2 në qytetin e Drenasit, 1 në Korroticë të Epërme, 1 në Vasilevë dhe 1 rast i ri me koronavirus në Cikatovë të Re. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT