7 raste të reja me COVID-19 në Skenderaj, janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 445 raste pozitive.

Në mesin e 445 rasteve, 7 janë nga komuna e Skenderajt, transmeton drenicapress.info

Të infektuarit janë nga këto vende:
1 në Aqarevë
1 në Kryshec
1 në Llaushë
3 në Skenderaj
1 në Tërnac. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT