7 raste të reja me COVID-19 në Skenderaj, 1 në Drenas

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.181 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 234 raste pozitive.

Në mesin e 234 rasteve, 7 raste pozitive janë nga komuna e Skenderajt.

Mësohet se të gjitha rastet e reja janë me lokalitet në qytetin e Skenderajt, ndërsa rast i vetëm në Drenas është me lokalitet në qytet. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT