6 rastet në Skënderaj janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 258 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë 6 raste që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Nga një rast është në Skenderaj, Abri e Poshtme, Aqarevë, Burojë dhe Rezallë./Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT