6 rastet në Skënderaj janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 224 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë 6 raste që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Dy raste janë nga Skenderaj, Klinë e Poshtme, Prekaz i Epërm, Lubovec dhe Tushilë./Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT