6 raste të reja nga Drenasi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 181 raste pozitive.

Nga komuna e Drenasit janë 6 raste të reja me koronavirus.

Të infetkuarit janë nga këto pjesë: 2 raste në Baicë dhe nga një rast në Drenas, Arllat, Gllobar, Kishnarekë, Komoran dhe Llapushnik./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT