Sot bëhen 5 vite që kur Arban Abrashi ka marrë me siguri më së shumti “Like” dhe “Share” në profilin e tij në Facebook.

Një foto epike që kishte ngjallur shpresë e emocione ishte postuar në profilin e Abrashit me 4 maj të vitit 2016.

“Urime liberalizimi, Urime Kosovë!

Me MSA dhe liberalizim, perspektiva evropiane merr kuptim të plotë” shkruante Abrashi në urimin për popullin e Kosovës.

Por, kjo foto e publikuar më pas doli të ishte subjekt tallje dhe ironie në rrjetet sociale.

5 vite më pas, situata nuk ka ndryshuar, viza nuk ka, liberalizmi s’ka ndodhur, Abrashi është në opozitë, por që “Liket” janë të shumtë me numër në këtë postim./Indeksonline/