5 raste të reja me koronavirus në Skenderaj, 4 në Drenas, janë me këto lokacione

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.733 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 379 raste pozitive.

Në mesin e 379 rasteve pozitive me COVID-19, 4 raste të reja janë të regjstruara në komuën e Drenasit dhe 5 në komuën e Skenderajt, shkruan drenicapress.info

Të katër rastet e reja në Drenas janë me lokacion në qytet.

Ndërsa në komunën e Skenderajt janë 4 raste në fshatin Baks dhe 1 në Klinë të Mesme. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT