5 raste të reja me koronavirus në Drenas, 1 në Skenderaj, janë me këto lokacione

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.914 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 467 raste pozitive.

Në mesin e tyre 5 janë nga komuna e Drenas me këto lokacione:

2 në qytetin e Drenasit,
1 në Gllobar
2 në Komoran

Ndërsa në komunën e Skenderajt është regjistruar vetëm një rast i ri me COVID-19 me lokalitet në fshatin Klinë e Epërme. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT