5 persona nga Skenderaj, të infektuar me Covid 19

Po vazhdon të rritet numri i të infektuarve me Covid 19 në tërë teritorin e Kosovës, ndërkaq vetëm në 24 orët e fundit në Komunën e Skenderajt janë infektuar 5 persona bën të ditur IKSHP, shkruan Drenica Press.

Sipas IKSHP-së në Kosovë ditën e sotme janë infektuar 75 persona.

Rastet e sontme janë:

Nga: komuna e Prishtinës 36 raste, komuna e Vushtrrisë 9 raste, komuna e Mitrovicës 7 raste, komuna e Prizrenit 5 raste, komuna e Fushë Kosovës 5 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Gjakovë, Lipjan, Mamushë dhe Pejë./DRENICA PRESS/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT