4 raste të reja me koronavirus në rajonin e Drenicës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.643 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 437 raste pozitive.

2 raste të reja janë regjistruar në komunën e Drenas. të infketuarit janë: 1 nga qyteti i Drenasit dhe 1 në fshatin Komoran, shkruan drenicapress.info

Në Skenderaj janë po ashtu 2 raste të reja me virusin korona. Të infektuarit janë me lokacion në qytetin e Skenderajt. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT