21 muaj burg për Leo Messi!

 

Një gjykatë në Barcelonë e ka dënuar Leo Messin me 21 muaj burg për venzion fiskal.

Reprezentuesi argjentinas është shpallur fajtor për evazion fiskal gjatë viteve 2007, 2008 dhe 2009.

Pos Messit me burg prej 21 muajsh është dënuar edhe babai i Messit, Horge, që është edhe agjenti i tij.

Por Messi së bashku me babain e tij kanë një mundësi për të shpëtuar nga burgu nëse pagujanë 3.5 milion euro./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT