21 muaj burg, flet argjentinasi

 

Lionel Messi është dënuar nga një gjykatë në Barcelonë me 21 muaj burg, për evazion fiskal.

Messi në një prononcim për media ka thënë se ai nuk ishte në dijeni për gjërat që kanë ndodhur.

“Unë kam qenë i fokusuar në futboll, dhe në punët tjera jahstë fushe është marrë babi im”.

“Unë vetëm kam nënshkruar pa shikuar se çfarë ka në dokumente, pasi i kam besuar babait tim dhe kurrë nuk kam menduar se ai do të më tradhtonte”, ka thënë Messi.

Mirëpo Messi dhe babai i tij kanë një mundësi për të shpëtuar nga burgu, nëse paguajnë 3.5 milion euro./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT