19 lopë ngordhën në të njëjtin sekondë, zbulohet se çka i vrau (Foto)

Rreth një e treta e tufës së lopëve u ngordhën gjatë një stuhie të rrëmbyeshëm të martën në Halsvilu të Teksasit.

Sipas pronarit të lopëve, Ashley Anderson kurrë më parë nuk kishte parë diçka të tillë, transmeton lajmi.net.

“Kjo nuk është diçka që shihni çdo ditë. Ishte një skenë surreale. Sipas mendimit tim, asgjë nuk mund të bëhej për të parandaluar”, tha pronari.

Një fqinj dhe dëshmitar të kësaj tragjedie, Viktor Benson, ka thënë se rrufeja vrau të gjitha lopët në një sekondë.

Shumica e lopëve nga tufë kanë gjetur strehim nga shiu nën një pemë, kur u godit nga një rrufe vdekjeprurëse. /Lajmi.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT