17-vjeçari i vrarë në Gllogjan është djali i vëllait të truprojës së Haradinajt

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku një autobus me nxënës është gjuajtur me armë.

Përveç shoferit të autobusit dhe dy nxënësve, ka vdekur edhe kondukteri i autobusit.

GazetaBlic ka mësuar se viktima 17-vjeçar me inicialet L.H është djali i vëllaut të truprojës së Daut Haradinaj.

Mësohet se dy persona të tjerë janë duke u trajtuar në spital dhe janë në gjendje kritike.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT