15 të vdekur dhe shumë të lënduar pas shpërthimit të zjarrit në shtëpinë e të moshuarve në Ukrainë

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar pas shpërthimit të një zjarri në shtëpinë e të moshuarve në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv.

Kjo u bë e ditur të enjten nga Shërbimi i Urgjencës i shtetit ukrainas, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT