15 raste të reja me koronavirus në rajonin e Drenicës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 454 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 250 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit janë shënuar 10 raste të reja, ndërsa në Skenderaj 5 raste të reja me COVID-19. /DRENICA PRESS/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT