138 milio euro për Luis Suarezin!

 

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka rikthyer formën e dikurshme dhe tani ai është një nga lojtarët më të mirë te Barcelona. Kjo u pa edhe dje, ku uruguajani ishte më meritori për fitoren e Barceloës, duke asisituar dy herë dhe shënuar një herë.
Kjo formë e mirë ka bërë që sheikët e Manchester City ta hapin kuletën dhe sipas mediave ishullore janë të gatshëm të ofrojnë për Suarez 138 milion euro.
Ish-anëtari i Liverpulit u transferua këtë sezon te Barcelona për rreth 80 milion euro dhe vështirë se Barca do ta lërë të lirë uruguajanin, kur edhe nuk ka të drejtë blerje këtë verë./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT