13 të vdekur me SARS CoV-2 pozitiv, në mesin e tyre edhe një nga Skenderaj

IKSHPK ka publikuar statistikat e përgjithshme për 24 orët e fundit në vend.

Mësohet janë gjithsej 574 raste të reja me koronavirus, ndërsa të shëruar janë 394, trasnmeton drenicapress.info

Të vdekur janë regjistruar 13 raste nga këto komuna:
Vushtrri 3 raste (75, 79, 89 vjeç), Gjilan 2 raste (75, 78 vjeç), Kamenicë 2 raste (76, 73 vjeç), Prizren 2 raste (59, 74 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (53 vjeç), Istog 1 rast (45 vjeç), Prishtinë 1 rast (74 vjeç) dhe Skenderaj 1 rast (67 vjeç). /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT