13 raste në Drenas, janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.831 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 707 raste pozitive.

Nga komuna e Drenasit janë 13 raste.

Shtatë raste në Drenas dhe nga 3 raste në Kishnarekë dhe Komoran./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT