Sevilla shet Baccan për Llorenten?

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Fernando Llorente, po kërkohet nga shumë klube spanjolle. Pas Valencisë, Atleticos,së fudni në skenë ka dalë edhe skuadra e Sevillas.
Sipas gazetës torineze, Tuttosport, ideja e drejtuesëve të Sevillas është që në verë ta shesin sulmuesin kryesor, Carlos Bacca, dhe në vend të tij ta transferojnë sulmuesin e Juventusit, Fernando Llorente.
Llorente e ka humbur vendin e titullarit, pasi tani në sulm Allgeri preferon dyshen Tevez-Morata./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT