Pasuria e Ronaldos 210 milion euro!

 

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë futbollisti më i pasur në botë.
Cristiano Ronaldo është futbollisti më i pasur në botë për vitin 2015. Ylli i Real Madridit ka pasuri me vlerë prej 210 milionë euro, raporton Goal.com.
Ai ende gjendet në pozitën e parë, para sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi, që është në disavantazh prej 10 milionë eurosh. Kurse, në pozitën e tretë është një tjetër futbollist i Barcelonës, Neymar.
Pesëshja mbyllet me Zlatan Ibrahimoviqin e PSG dhe Wayne Rooney të Manchester United.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT