12 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me Covid 12 persona si dhe nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes, raporton Gazeta Blic.

Njoftimi i plotë:

#Bashkëiadalim

15 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.205 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 102.598 doza të

vaksinës.

ℹ Deri më sot 11.019 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 2.668 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 119 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.107.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 238.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

- Advertisement -

MË TË FUNDIT