Në ora 20:45 nis derbi i Serie A në mes Romës dhe Juventusit. Roma me fitore rihap luftën për Scudeto, kurse fitorja konfirmon edhe një herë Juven të pakonkurent në Itali.
Formacionet zyrtare:
Roma (4-3-3) De Sanctis; Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas; Pjanic, De Rossi, Keita; Gervinho, Totti, Ljajic.
Juve (3-5-2) Buffon; Caceres, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Pereyra, Marchisio, Vidal, Evra; Morata, Tevez./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT